Zyrtare: E kërkuan Chelsea dhe Arsenali, por Seri befason të gjithë me klubin e ri (Foto)

Periskopi.com Sporti

Jean Michael Seri është transferuar te Fulhami

Fulham është rikthyer në Premier League dhe ka filluar ta forcojë skuadrën me lojtarë cilësor, shkruan Periskopi.

Seri në janar u kërkua nga Barcelona, ndërsa gjatë këtij afati kalimtar për të u interesuan edhe Arsenali dhe Chelsea.

“Ne jemi të lumtur të konfirmojmë nënshkrimin e reprezentuesit të Bregut të Fildishtë, Jean Michael Seri, në një marrëveshje katërvjeçare nga OGC Nice,” thuhet në njoftimin e Fulhamit.

“Mesfushori ka nënshkruar një kontratë deri në qershor 2022, me klubin që ka një mundësi për të vazhduar me 12 muaj të tjerë,”. /Periskopi/