U votua si lojtari më i pistë në histori – humbte kokën vazhdimisht, ia theu në katër vende këmbën kundërshtarit

Periskopi.com Sporti

Kevin Muscat është padyshim një prej futbollistëve më të urryer të të gjitha kohëve.

Në vitin 2013, një uebsajt i futbollit në Spanjë përpiloi një listë të votimit për lojtarët më të pistë në histori, me ish-kapitenin e Melbourne Victory që doli i pari, transmeton Periskopi.

“El Gol Digital” publikoi një listë të lojtarëve më të pistë, ku bënin pjesë edhe Luis Suarez dhe Roy Keane, por asnjëri nuk mundi ta mposhte Muscatin për vendin e parë.

Ai ishte pjesë e skuadrave si ëolves, Crystal Palace, Glasgoë Rangers dhe Milëall.

Pamjet e ndërhyrjes brutale të Muscatit në Adrian Zahra më 2011 – që rezultoi me një pezullim që ia përfundoi karrierën – shkuan viral, duke e shndrruar atë në një njeri shumë të urryer në botën e futbollit.

Për më tepër, ai ia kishte thyer këmbën në katër vende mesfushorit të Charlton Athletic, Matty Holmes, në vitin 2011.

Australiani mbylli karrierën me 123 kartonë të verdhë dhe 12 të kuq.

Më poshtë, tri ndërhyrjet më brutale të tij. /Periskopi.com/