Mitrovica e Jugut: Vetëvendosje dhe PDK lënë shumë pas LDK-në

Periskopi.com Lajme

Komisioni Qendror i Zgjedhejve ka filluar publikimin e rezultateve preliminare nëpër disa komuna.

Në Mitorivcë, bazuar në rezultatet preliminare VV-ja po prin me 571, duke u pasuar nga PDK-ja me 494 vota, LDK-ja me 269 vota, NISMA-AKR 57 vota, AAK-PSD 54 vota dhe subjektet tjera 108 vota.

Në këtë komunë kanë marrë pjesë në zgjedhje 33,95% të qytetarëve. Deri më tani janë numëruar 8,65% të votave. Në Mitrovicë 80.606 qytetarë kanë pasur të drejtë vote.