Reagimi i mediave kroate pas kualifikimit historik të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit

Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së Botës.

Goli i Mario Mandzukicit i shënuar në minutën e 109′ të vazhdimeve, e dërgoi Kroacinë në finale për herë të parë në histori.

“Bravo, mjeshtra! Kroacia është në finale të Botërorit! Mario Mandzukic realizoi golin që shkruajti historinë e futbollit tonë! Dhe tani, vetëm Franca…”, shkruan Jutarnji.hr

“Kroaci 2-1 Angli. Kroacia pas vazhdimeve është në finale të Botërorit”, shkruan Index.hr.