Polici që arrestoi terroristët në Vjenë është kosovar, djalë i dëshmorit

Periskopi.com Lajme

Pas sulmit të përgjakshëm terrorist në mes të qytetit të Vjenës të hënën në mbrëmje, i dyshuari kryesor, i cili me sa duket kishte njoftuar aktin në internet, tani është identifikuar.

Sipas mediave austriake i dyshuari është një 20-vjeçar nga Maqedonia e Veriut me shtetësi austriake, transmeton Reporteri.

Fejzullahi bashkëpunonte edhe me të dyshuar të tjerë dhe disa prej tyre tashmë janë arrestuar.

Në arrestimin e tyre raportohet se ka marrë pjesë edhe polici Adem Demiri, i cili është me prejardhje nga Kosova.

Siç raportohet, Adem Demiri është edhe djali i dëshmorit Nezir Demiri.