Veseli kujton bashkëvendësit e tij të grupit MAK (VIDEO)

Periskopi.com Lajme

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka kujtuar sot bashkëvendësit e tij nga Mitrovica, të grupit të njohur MAK.

Në ditën ndërkombëtare të personave të personave të zhdukur, Veseli ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pjesëtarët kryesor të grupit MAK, kaq të dashur për të dhe gjithë dashamirësit e muzikës rock, patën një fat tragjik.

“Haki Misini u vra pak para se të mbaronte lufta ndërsa Mehmet Tupella është i zhdukur dhe ende nuk dihet gjë për të”, ka dhkruar Veseli.

Statusi i plotë i Kadri Veselit:

Unë jam rritur në Mitrovicë me këngët e grupit MAK, i cili ishte një nga pionerët e muzikës rock mes shqiptarëve. Pjesëtarët kryesor të këtij grupi kaq të dashur për mua dhe gjithë dashamirësit e muzikës rock, patën një fat tragjik, Haki Misini u vra pak para se të mbaronte lufta ndërsa Mehmet Tupella është i zhdukur dhe ende nuk dihet gjë për të.

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve dhe në kujtim të Mehmetit dhe gjithë personave të zhdukur gjatë luftës po dedikoj këtë këngë të bukur e të pavdekshme të grupit MAK.

https://www.facebook.com/kadriveseliofficial/videos/469784923873847/