Ekskluzive: Është nënshkruar Ligji për Gjuhët në Maqedoni

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka nënshkruar Ligjin për Gjuhët dhe i njëjti është publikuar në gazetën Zyrtare të Maqedonisë.

Burime të Koha.net brenda kabinetit të kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë, bëjnë me dije se nënshkrimi është bërë pak minuta më parë. /Alsat M