Dyshja e re mesfushore e Liverpoolit fillon stërvitjet në Melwood

Periskopi.com Sporti

Dyshja e re e mesfushorëve Naby Keita dhe Fabinho kanë filluar stërvitjet në kampin e Liverpoolit para fillimit të sezonës me Liverpooolin.

Të kuqtë janë kthyer në kompleksin e stërvitjeve në Melëood në mëngjesin e së hënës.

Keita dhe Fabinho kanë arritur në këtë verë për të përforcuar ekipin nga Merseyside.

Keita, i cili kishte qenë pjesë e ekipit gjerman RB Leipzig është fotografuar në një diskutim me menaxherin Klopp, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Ndërsa, Fabinho si një ish-lojtar i Monacos është parë në dhomat e fitnesit.

Dita filloi me një grup të shtrirë në fushë në atë që duket të jetë si një lloj i ushtrimeve yoga.

Lojtarët pastaj filluan të përdorin lloje të ndryshme të stërvitjeve për të përforcuar më shumë kondicionin.

Ekipi i Klopp do të ndeshet me Napolin dhe Torinon para se të luajë ndeshjen e parë kundrejt Ëest Hamit në Premierligën angleze./Periskopi/

Jurgen Klopp talking to new Liverpool signing Naby Keita on the club's second day of training

Fellow new boy Fabinho was leading from the front in the club's fitness drills on Tuesday

Keita met his new team-mates for the first time on Monday and laced up his boots with them 

Klopp gathered all the players to discuss Tuesday's session in detail before they got started

After the fitness work was complete, players got into a possession-based game later on

The day began with a period of stretching on some yoga mats in the baking Merseyside heat

Keita is trying to impress and was pictured exchanging passes with midfielder Pedro Chirivella