Pamje fantastike, kështu do të mirëpriten anglezët që nga aeroporti i Prishtinës

Periskopi.com Sporti

Me të arritur në aeroportin e Prishtinës, tifozët e Anglisë do të kenë mundësinë që të ndjehen të mirëseardhur në Kosovë pasi që në hapësirat reklamuese të dhurara nga LIMAK Kosova do të shohin mesazhin gjeneral të kampanjës mikëpritëse Welcome & Respect.

Për shpirtin human, mikëpritës e shoqëror të Kosovës, është përkujdesur agjensioni i marketingut Base të cilët kanë përgaditur një ilustrim të veçantë ku shihen tifozët anglezë dhe ata të Kosovës duke festuar së bashku madhështinë e një eventi të tillë.

Kjo është hera e dytë që Base bën diçka të tillë, pasi që edhe në ndeshjen kundër Malit të Zi dizajnuan një transparent të Vedat Muriqit i cili u shpalos nga Dardanët në fillim të asaj ndeshjeje, duke bërë bujë të madhe edhe në rrjete sociale.