Lirohet dhe zhduket pakistanezja që lëshoi fyerje ndaj profetin Muhamed

Periskopi.com Lajme

Një grua e krishterë pakistaneze e akuzuar për blasfemi pasi kaloi tetë vjet në rreshtin e vdekjes, është liruar nga burgu, thotë avokati i saj.

Disa raporte thonë se Asia Bibi ka hipur në një aeroplan, por destinacioni i saj nuk ishte i njohur.

Vendimi i Gjykatës së Lartë nxiti protesta nga islamistët dhe qeveria kishte thënë se do ta pengonte atë të largohej nga Pakistani.

Burri i saj kishte thënë se ata ishin në rrezik dhe u lutën për azil.