Pamje të reja nga vendi ku u plagosen katër presona në Prishtinë

Periskopi.com Lajme

Katër persona  janë  plagosur në një përleshje të armatosur në qendër të Prishtinës. Më saktësisht janë gjuajtur me armë në hyrje të klubit të natës “Duplex”.

Ngjarja ka ndodhur para dy ditësh rreth orës orës 02:00 të mëngjesit.

Rastin e ka konfirmuar për Periskopin Flora Ahmeti zëdhënëse e Policisë për Rajonin e Prishtinës.

Ahmeti tregoj se personat e plagosur janë dërguar për tretman mjekësor.

Ajo tha se janë sekuestruar edhe tri armë zjarri që dyshohet të jenë përdorur

“Sot rreth  orës 02:00, policia  ka marrë informacionin se në rrugën Rinia në Prishtinë,  ka pasur të shtëna me armë zjarri. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes. Ne këtë rast katër persona kane marre plage nga arma e zjarrit dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor. Ndërkohë qe policia ka identifikuar personat e dyshuar dhe është ne kërkim te tyre. Nga njësitet policore ne vendngjarje janë sekuestruar tri arme zjarri qe dyshohet të jenë përdorur në këtë  rast.”, tha Ahmeti për Periskopin.

Më poshtë keni pamjet e reja të publikuara nga Klan Kosova të momentit kur plagosen personat.