Plisat fillojnë kërkimet për Remzie Mustafën

Periskopi.com Lajme

Remzije Mustafa ka humbur qe disa ditë dhe ky ëshë një ndër lajmet që ka tronditur qytetin tonë.

Zonja Mustafa ka rreth një javë që nuk është kthyer në shtëpi dhe kërkimet për të po vazhdojnë.

Tifo grupi shqiptar, ‘Plisat’ kanë filluar kërkimet për zonjën Mustafa dhe këtë e kanë konfirmuar me anë të një postimi në rrjetin social, Facebook.

Ja njoftimi i tyre:“Gëzimi i njërit prej nesh është gëzim i të gjithë neve, ashtu si edhe halli i njërit prej nesh është hall i të gjithë neve!Ka disa ditë që qyteti ynë është tronditur nga lajmi se zonja Remzije Mustafa ka humbur! Ngjarjen e kanë lajmëruar fëmijët e zonjës Remzije ndërsa të gjithë ne e ndajmë dhimbjen me ta.

Me këtë rast, ne si grup i tifozëve të kryeqytetit, jemi organizuar që të dalim në ndihmë të familjes dhe ta kërkojmë zonjën Remzije nëpër lagjet dhe fshatërat e Prishtinës.I bëjmë ftesë të gjithë Plisave si dhe qytetarëve të Prishtinës e te fshatërave përreth që të fillojnë të kërkojnë në rrethinën e lagjeve e vendbanimeve të tyre, ndërsa organizimin për kërkimin e madh do ta bëjmë të shtunën. Takohemi prej orës 12:00 në fan club tek sheshi Zahir Pajaziti, ndërsa prej orës 13:00 nisemi të shpërndarë në terren.

Në situata të vështira duhet të jemi të gjithë bashkë – Plisat në shërbim të qytetit e popullit”, shkruajnë Plisat.

Ende asnjë informacion për Remzie Mustafën, ja çka thotë vajza e saj

Periskopi.com Lajme

Remzie Mustafa, nënë e tre fëmijëve, tash e katër ditë është zhdukur në Prishtinë, saktësisht në lagjen Bregu i Diellit.

Ende nuk dihet asgjë për fatin e saj dhe mënyrën se si është zhdukur.

Indeksonline ka kontaktuar me vajzën e të zhdukurës e cila ka thënë se qytetarët janë duke u ndihmuar për të gjetur nënën e saj, por ende asgjë nuk ka të re.

Anita, vajza e saj, ka thënë se ende nuk kanë informata nëse nëna e tyre ka dal jasht shtetit apo jo.

“Rast është paraqit në Polici, gjithçka është e ditur, me të tregu të drejtën sa më thirri një qytetar me tha se ta kom gjet nanën, me numër privat edhe ma ndali telefonin në Vranjefc, shumë njerëz po na telefonojnë por ende nuk është e sigurt pasi një gru ish te pazari qashtu me një fustan, një tjetër ish në Dardani që krejt e dishin por jo prapë.

Nuk kemi ende informacione se a ka dal jasht shtetit apo jo. Ne nuk  kemi si familje asnjë lloj dyshimi se ku mund të jetë”, ka thënë Anita për Indeksonline.

59 vjeqarja supozohen se në ditën që ka humbur ka pasur të veshur një jelek të zi, trenerka ngjyrë hiri dhe patika të zeza.

Familja Mustafa ka bërë apel tek të gjithë qytetarët që nesë e hasin ose dinë diçka për Remizje Osmani të lajmërohen në numrin 044226678.