Romakët triumfojnë ndaj Fiorentinës, shkëlqen Pedro i ‘Barcelonës’

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Romës ka arritur të shënojë fitore në stadiumin ‘Olimpico’, ku për kundërshtarë pati skuadrën e Fiorentines, të cilën e mposhti me rezultat 2:0, shkruan Periskopi.

Fillimisht romakët kaluan në avantazh në minutat nismëtar të takimit, përkatësisht në minutën e 11’të, kur futbollisti i tyre, Spinazzola  realizoi për 1:0.

Kurse për avantazhin e radhës për skuadrën e Romës u përkujdes sulmuesi spanjoll, ish- anëtari i Barcelonës dhe Chelsea, Pedro Rodriguez. /Periskopi.