Matoshi: Për të mbrojtur burimet e ujit, u rrënuan objektet pa leje në Batllavë

Periskopi.com Lajme

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Matoshi përmes një videoje në facebook, ka rikujtuar disa nga të arriturat e tij si ministër i MMPH-së, përcjellë Periskopi.

Mbrojtja e burimeve ujore dhe përkujdesja për shëndetin e qytetarëve, duke rrënuar ndërtimet pa leje pranë liqeneve dhe ndërtimin e ujësjellësit janë disa nga të arriturat që i ka rikujtuar Matoshi.

Për më shumë, mund ta shikoni videon më poshtë: