UEFA nënshkruan marrëveshje me TikTok

Periskopi.com Sporti

UEFA ka nënshkruar marrëveshje me rrjetin social TikTok, për t’u bërë kështu partner zyrtar i sponsorizimit për Euro 2020.

TikTok pritet që të lansojë disa veçori të reja për shkak të kësaj marrëveshje sponsorizimi.

Guy-Laurent Epstein, drejtori i marketingut i UEFA-së tha: “Ne jemi të kënaqur të mirëpresim TikTok si një partner të UEFA EURO, një kompani që është bërë një nga platformat më të diskutuara të argëtimit dixhital brenda vitit të fundit.

TikTok tashmë është një nga aplikacionet më të shkarkuara në 150 vende të botës dhe po cilësohet për shikueshmëri të madhe në lidhje me përmbajtjet që kanë të bëjnë me futbollin