Shkon në 89 numri i të vdekurve nga shpërthimi i tubacionit të naftës

Periskopi.com Lajme

Një shpërthim në një tubacion benzine në Meksikë është bërë kryelajm në mediat botërore pasi humbën jetën dhjetëra persona.

Ky numër momentalisht është 89 persona, si dhe 51 persona kanë pësuar lëndime.

Shpërthimi i gazsjellësit të së premtes ndodhi pasi qindra njerëz nxituan të mblidhnin karburant nga tubi që rridhte.