11 federata aplikojnë për katër finalet e vitit 2021

Periskopi.com Sporti

UEFA ka pranuar 11 aplikime për organizimin e katër finaleve të klubeve për vitin 2021.

Shtëpia evropiane e futbollit në vitin e ardhshëm do të zgjedh organizatorët e për finalen e Ligës së Kampionëve, Europa Ligës, Superkupës dhe Ligën e Kampionëve për femra.

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do të zgjedhë federatat fituese në një takim që është planifikuar të mbahet në maj ose qershor 2019.

UEFA Champions League

Gjermani – Munich – Arena Munchen

Rusi – Shën Petersburg – Stadiumi I Shën Petersburgut

UEFA Europa League

Austri – Vjenë – Ernst Happel Stadium

Gjeorgji – Tbilisi – Boris Paichadze Erovnuli Stadioni – Dinamo Arena

Spanjë – Sevilla – Stadiumi pritet të konfirmohet

UEFA Super Cup

Bjellorusi – Minsk – Stadiumi Dinamo

Finlandë – Helsinki – Stadiumi Olimpik i Helsinkit

Irlanda Veriore – Belfast – Stadiumi Kombëtar i Futbollit, Windsor Park

Ukrainë – Kharkiv – OSK Metalist

UEFA Champions League – Femrat

Repiblika Çeke – Praga – Eden Arena

Suedi – Gothenburg – Gamla Ullevi

/Periskopi/