Valencia-Real Madrid, formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Real Madrid do të përballet sonte në La Liga me Valencian.

Ndeshja në mes këtyre dy skuadrave do të fillojë në orën 21:00.

Reali ka arritur fitore në dy ndeshjet e fundit kurse Valencia nuk ka arritur fitore në katër ndeshjet e fundit.

Valencia: Doménech; Wass, Gabriel, Guillamón, Gayá; Carlos Soler, Racic, Musah, Cheryshev; Kangin dhe Maxi Gómez.

Real Madrid: Courtois; Lucas, Varane, Ramos, Marcelo; Valverde, Modric, Isco; Asensio, Vinícius dhe Benzema.