Trump e uron Francën pas fitores në Kampionatin Botëror, lavdëron edhe Putinin

Periskopi.com Botërori 2018

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, e ka uruar Francën për fitimin e Kupës së Botës 2018, si dhe Rusinë dhe presidentin e saj, Vladimir Putin, për organizimin e Botërorit.

Franca e fitoi Kupën e Botës për herë të dytë në histori, pasi në finale e mposhti Kroacinë me rezultat të thellë 4-2.

“Urime Francës, e cila luajti futboll të jashtëzakonshëm, për fitimin e Kupës së Botës 2018.

Urime edhe presidentit Vladimir Putin dhe Rusisë për organizimin e një turneu vërtet madhështor të Kupës së Botës – njëri nga më të mirët ndonjëherë!”, shkroi Trump në Twitter.