Vdes i riu nga Mitrovica pas disa javë pasi u rrah dhe ra në komë

Periskopi.com Lajme

I riu nga Mitrovica, Ermal Delija, ka vdekur sot, raporton Jepi Zë.

Ermali ishte rrahur nga disa të rinj para disa muajsh ku i ishin shkaktuar lëndime të mëdha, për çka mbeti disa javë në komë.

Pasi ishte zgjuar nga koma, Ermali ishte parë në xhaminë e Shipolit te hoxha Fatmir Latifaj i cili i kishte pajtuar familjet në fjalë.

Ndërsa para pak ditësh, të riut nga Mitrovica i kishte humbur sërish vetëdija, për çka ishte dërguar me urgjencë në QKUK.

Ai humbi jetën sot, disa javë pas incidentit.