Verrati: Nuk largohem nga PSG

Marco Verratti ka siguruar tifozët se ai nuk sheh asnjë arsye për t’u larguar nga Paris Saint-Germain, pavarësisht komenteve nga agjenti i tij.

Periskopi.com Sporti

Agjenti i mesfushorit italian, Donato Di Campli, zbuloi këtë javë se klienti i tij ka pasur oferta nga Serie A, dhe ka deklaruar se reprezentuesi italian nuk do të përfundojë karrierën e tij me PSG, por Verratti nuk është i këtij mendimi.

“Jam mirë këtu dhe unë nuk shoh asnjë arsye për t’u larguar”, ka thënë fillimisht Verratti për Sky, përcjell Telegrafi.

“Të gjitha që agjenti im i ka thënë është se të gjithë e kanë të vështirë për të përfunduar karrierën e tyre me një ekip, por ka një dallim në mes të vështirës dhe të pamundurës.

verratti
Marco Veratti, Paris Saint-Germain

 

“Unë jetoj çdo ditë për t’u përpjekur dhe të fitojë sa më shumë që të është e mundur, dhe unë gjithmonë kam thënë se tani ëndrra ime është për të fituar këtu”, përfundoi italiani.

Chelsea e gatshme të bëjë një ofertë të çmendur për dy lojtarët e PSG-së

Ndryshe, dy gjigantët italian, Juventusi dhe Interi kanë qenë të lidhura me Verrattin, por duket se ai do të qëndrojë në Parc des Princes për të ardhmen e afërt.

 

 

Shpërndaje në: