Vuçiq: Serbia e 4-ta në Evropë sa i përket shkallës së vaksinimit

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sonte ka folur rreth procesit të vaksinimit në vendin e tij.

Ai tha se Serbia është radhitur e katërta në Evropë sa i përket shkallës së vaksinimit në raport me numrin e banorëve dhe e nënta në botë.

Ai beson se në 72 orët e ardhshme, Serbia do të jetë në vendin e dytë në Evropë, dhe në të pestin në botë, raporton Tanjug.

 

Shpërndaje në: