Zogaj: Përçarësi Kurti gati për marrëveshje me Serbinë, sot takohet më shpesh me amerikanët sesa me gruan e tij

Zogaj: Përçarësi Kurti gati për marrëveshje me Serbinë, sot takohet më shpesh me amerikanët sesa me gruan e tij

Po vazhdojnë reagimet në prag të takimit të nesërm mes Kurtit dhe Vuçiqit në Burksel. Analisti i njohur, Petrit Zogaj, thotë se Kurti ‘tashmë i plotëson të gjitha kriteret për arritjen e një marrëveshjeje’ dhe në renditjen e tyre, shpërfaq ndryshimin e madh të Kurtit ndër vite.

Ja çka shkruan Zogaj:

‘Kurti tashme i ploteson te gjitha kushtet per arritjen e nje marreveshje me Serbine.
Qeverine e ka impotente, ministrat e korruptuar, rrjedhimisht te pasur e duke jetu ne lagje te pasura. Sot Kurti me shpesh takohet me emisaret amerikane sesa me gruan e tij. Nuk ka asnje parakusht per takimet ne Bruksel. Nuk takohet me me Nysrete Kumnoven dhe organizaten Thirrjet e Nenave. E perdor veriun e Kosoves sa here t’i duhet per ndonje loje te brendshme politike. Eshte percares dhe aspak bashkepunues me opoziten dhe mediat. Gjate eshte zvarrite rrugeve per me ardhe ne kete pozite, te cilen aq shume e kritikonte.’/Periskopi

Shpërndaje në: