Op-Ed

Mimoza Kusari, një nga anëtaret e kupolës së qeverisë së Albin Kurtit, është regjistruar duke…

10 Jul, 19:58

Konflikti ndërmjet Albin Kurtit e Edi Ramës, shkon shumë përtej profileve të tyre psikologjike dhe…

10 Jul, 12:54

Nga Fatos Tarifa Nga Albin Kurti mund të presësh çdo gjë. Edhe të paimagjinueshmen. Këtë…

08 Jul, 10:35

Shkruan: Mero Baze Ka shumë rëndësi të kuptohet gjesti i Glauk Konjufcës, kryetarit të Kuvendit…

07 Jul, 19:43
Albin Kurti, 10 mite rreth një politikani primitiv

Shkruan: Baton Haxhiu Është e trishtë ta shohësh zvetënimin e thellë moral dhe kulturor të…

06 Jul, 21:17

Edhe bombardimi i Serbisë i përkohshëm ishte… si sanksionet!

Shkruan: Mero Baze Kryeministri i Kosovës ka vetëm dy argumente kundër sanksioneve të BE. E…

05 Jul, 17:20

Për alkimistin Bill Clinton

Kisha kënaqësinë të takoja Presidentin Bill Clinton, gjatë darkës që u shtrua për nder të…

05 Jul, 11:21

Përse e presim me gjak të ngrirë fjalimin e Bill Clintonit në Tiranë

Ndërsa Bill Clinton do të jetë këto dy ditë në Tiranë si i ftuar i…

03 Jul, 9:32

Pse Albin Kurti ngjan i mërzitur që u liruan tre policët?

Shkruan: Mero Baze Qeveria e Albin Kurtit në Kosovë dhe njerëzit më të afërt të…

27 Jun, 23:41

Tri drejtime dhe një zgjidhje e përhershme – kah mund të shkojë çështja e veriut të Kosovës?

Shkruan: Avni Klinaku Që nga përfundimi i luftës dhe çlirimi i Kosovës nga pushtuesi serb,…

27 Jun, 20:19

Ku çalon logjika ekonomike e intervistës së Samir Manes!

Nga Ola Xama Në një intervistë të publikuar disa ditë më parë në Opinion, një…

26 Jun, 10:05

Wagneri “mund të vrasë” Kosovën përpara Putinit

Lajmet nga Rusia janë dramatike. Mercenarët më të zellshëm dhe njëkohësisht më të egër të…

26 Jun, 9:17

Gërzeza

Nga Dreni Himbeqa “Kulmi i skandalit”, “më mirë të mos deklarohet për asgjë”, “gafë i…

23 Jun, 11:21

Faktet pse Berisha është në qendër të inskenimit dhe provokimit të skandalit seksual të Gjicit

Shkruan: Mero Baze Sali Berisha është në qendër të inskenimit dhe provokimit të skandalit seksual…

21 Jun, 9:31

Ja pse “Republika e KFOR” po vendoset me dëshirë të Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiq!

Nga: Mero Baze Edi Rama përmendi sot publikisht atë që mund të quhet “Republika e…

20 Jun, 8:54

Ballkanasit, si kasapët që afrojnë meny vegjetariane

Nga Lorenc Vangjeli Ka një bindje dramatike në trekëndëshin Prishtinë, Tiranë e Beograd se përshkallëzimi…

19 Jun, 11:13

E vetmja mënyrë që Kurti ta “destabilizojë” Shqipërinë, është të hedhë në erë Kosovën

Në Kosovë, mbështetës publik të Albin Kurtit po bëjnë thirrje publike kundër Shqipërisë. Është një…

19 Jun, 9:15

Në kujtim të mikut e kolegut Kreshnik Ajdini

Shkruan: Arben Ratkoceri Në qershor të vitit 1999, sapo u çlirua Kosova, unë – Arben…

17 Jun, 20:36

Përse Kurti po përpiqet të frikësojë shtypin në Kosovë?

Nga: Mero Baze Qeveria e kryeministrit Albin Kurti ka urdhëruar dje pezullimin e licencës së…

16 Jun, 10:05

Nuk do t’i lëmë! Nuk do t’ia dalin!

Shkruan: Adriatik Kelmendi   Nuk do t’i lëmë! Nuk do t’ia dalin! T’i bimë shkurt:…

15 Jun, 15:45

Albin Kurti, ose si ta lesh fillikat Kosovën përballë botës

Nga Skënder Minxhozi Episodi më i fundit i krizës së komunave të Veriut flet për…

15 Jun, 15:33

A është e dobishme Vjosa Osmani si zjarrfikëse e Albin Kurtit?

Shkruan: Mero Baze Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka filluar të mendoj me zë të…

14 Jun, 18:30

“Bota sipas Albin Kurtit”

Nga Ben Blushi Duket e padrejtë të godasësh dikë që mendon se të gjithë janë…

14 Jun, 12:23

Albini, Moisiu i rremë i shqiptarëve

Stefano Marcelli, gazetar i Rai-t Tashmë kryeministri kosovar Albin Kurti duket se po jeton në një…

12 Jun, 15:26