Napoli e shkarkon Ancelottin, përkundër kualifikimit

Periskopi.com Sporti

Napoli e ka shkarkuar Carlo Ancelottin nga posti i trajnerit, pak orë pasi e drejtoi klubit drejt kualifikimit në mesin 16 skuadrave më të mira në Ligën e Kampionëve.

Shkarkimi i Ancelottit vjen pak orë pasi ai e udhëhoqi Napolin drejt fitores 4:0 kundër Genkut dhe kualifikimin në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve.

Napoli njoftoi përmes një postimi në Twitter se ka vendosur ta shkarkojë Ancelottin nga pozita e trajnerit të ekipit të parë, raporton Gazeta Express.

 

Shpërndaje në: