Si ke fytyrë, S’ke ardhë me vajtu këtu: PDK i gjuhet ministrit Murati për Pagën Minimale

Periskopi.com Lajme

Abelard Tahiri i ka replikuar ministrit Hekuran Murati për Pagën Minimale, duke e quajtur të papërgjegjshëm, transmeton Periskopi.

‘’Një ministër i paegjegjshëm si ti, në asnjë rethanë nuk duhet me ia mundësu përcaktimin e e pagës minimale, pa përfshirjen e partnerëve social’’, tha ai në Kuvend.

”Qytetarët do ta paguajnë energjinë elektrike me tarifa të vjetra, dhe kjo është çështje që ka marrë fund. Deri në vendimin përfundimtar të gjykatës”.

Njëjtë ia ktheu edhe Bekim Haxhiu, duke i thënë ”s’ke ka ardh me vajtu këtu. Ke problem me paaftësi. S’i ke fytyrë me thanë që s’po na votoni një ligj diskriminues”./PERISKOPI/