Super modelja rrëfen: “Madonna ishte e çmendur pas meje”

Periskopi.com Showbiz

Amanda Cazalet tha për The Sun se Madonna e ndoqi atë pa pushim me letra dashurie pasi këngëtarja e vuri gjuhën në gojën e modeles gjatë xhirimit të një videoklipi.

Ato u puthën me pasion për kamerën në një video muzikore erotike, pastaj Madonna u dashurua me bashkëpunëtoren e videoklipit të saj me të vërtetë.

Tani supermodela Amanda Cazalet ka thënë për herë të parë se si ikona e muzikës u mahnit aq shumë me të, saqë ‘e luti të ishin bashkë’ për dy vjet  dhe i dërgoi një seri letrash dashuri dashurie.

Në një intervistë ekskluzive me The Sun Amanda, tani 53, tha: “Madonna u bë e fiksuar me mua. Ajo që ajo bëri tani do të klasifikohet si ngacmim dhe mënyra se si ajo më trajtoi mua tani do të shihej si e papërshtatshme.

“Në atë kohë unë nuk u ofendova, por, duke parë prapa, e kuptoj se kjo është shfrytëzuar nga dikush që në atë kohë ishte shefi im”.

Madonna, e mbush 60 vjeç muajin e ardhshëm, ishte 32 vjeç kur vuri re Amandan, 25 vjeçe, e veshur nga ikona e modës Jean-Paul Gaultier në Paris në vitin 1990.

Bukuroshja angleze ishte muza e Gaultierit, modeli i tij për të gjitha ilustrimet, shfaqjet dhe fushatat e tij. Imazhi i saj ishte edhe frymëzimi për shishen e tij të parfumeve të trupit.

Madonna kishte shkuar të shihte modelet talent-spot për videon e saj të ardhshme për këngën ‘Justify My Love’.

Mama e dy fëmijëve,  Amanda, e cila jeton pranë St Albans, Herts,  tha: “Jean-Paul dhe Madonna ishin miq, kështu që kur ajo po kërkonte modele ajo erdhi në shfaqjen e tij. Unë nuk isha fanse e saj por u kënaqa kur më zgjodhën.”

Video u xhirua në Hotel Royal Monceau, në qendër të Parisit.

Amanda kujton: “Ishte një punë e çuditshme. Unë kisha gjashtë vjet që modeloja para atij momenti, por kjo ishte hera e parë që unë kam qenë në një grup të tillë.

“Madonna punësoi të gjithë katin e hotelit, ku të gjithë qëndruam dhe xhirimi ndodhi atje. Unë u pagova thuajse 5 mijë paund për vetëm tri ditë. ”

Videoja përfshiu këngëtaren që ecte nëpër korridorin e hotelit, duke u dukur i lodhur nga puna, pastaj duke u joshur në marrëdhënie seksuale me një burrë dhe grua misterioze, të luajtur nga Amanda.

Ajo kujton: “Unë shkova në dhomën ku u filmua dhe më thanë të filloja të shtrihesha me të në një shtrat. Madonna dhe unë ishim shumë afër, duart tona ishin në trupat e njëra tjetrës.

“Unë nuk u ofendova, atëherë unë isha biseksual dhe isha duke vepruar, duke u paguar për të bërë një punë. Unë nuk kisha varësi në lidhje me seksualitetin tim.

“Por filluam të putheshimm dhe Madonna papritur vuri gjuhën e saj në gojën time. Vazhdova , isha duke në profesionin tim dhe ajo ishte shefja ime.

“Kjo nuk ishte pjesë e përshkrimit të punës dhe unë u vendosa në një pozicion ku nuk mund të bëja asgjë për këtë”.

Video shkaktoi polemika në të gjithë botën për paraqitjet e saj të sadomasokizmit dhe biseksualitetit dhe u ndalua nga rrjetet përfshirë MTV.

Ndërkohë, Madonna, e cila kishte divorcuar bashkëshortin e saj të parë Sean Penn në vitin 1989 pas katër vitesh martese, ishte duke shfaqur biseksualitetin e saj.

Ajo inkurajoi thashethemet se ajo kishte një lidhje me aktoren biseksuale Sandra Bernhard dhe shfaqet duke puthur të dashurin e Sandras, pronar i klubit, Ingrid Casares, në librin e saj kontradiktor të vitit 1992, Sex.

Menjëherë pasi u publikua videoja Justify My Love, ajo deklaroi: “Unë mendoj se të gjithë kanë një natyrë biseksuale. Kjo është teoria ime. Unë mund të gaboj “.

Kohët e fundit, në vitin 2003 ajo shkaktoi një trazim duke u puthur me Britney Spears dhe Christina Aguilera në skenën e MTV MA Aëards.

Amanda e kuptoi se Madonna kishte rënë në dashuri për gjashtë muaj pas filmimit, kur modelja ishte kthyer në Paris.

Ajo tha: “Unë shkova në zyrën e Jean-Paul Gaultier dhe kishte një tufë të fakseve nga Madonna për mua, letra dashurie. Madonna shkruante: “Më dukesh tërheqëse, fantazia ime për t’ju puthur përsëri”. Ajo tha se donte të më takonte. Dhe aty ishte numri dhe adresa e saj atje.

“Unë kisha marrëdhënie me një burrë, por më bëhej qejfi. Ishte këndshëm që Madonna të ishte e dëshpëruar për ty. ”

Por nuk iu lejua t’i mbante fakset. Amanda shpjegon: “Nuk m’i dhanë fakset, vetëm m’ treguan, edhe pse ato ishin për mua. Nuk më lejuan t’i mbaja.”

“Herën tjetër që shkova për të parë Jean-Paul disa muaj më vonë, kishte më shumë fakse. Kanë qenë rreth gjashtë në total. Isha e befasuar që po vazhdonte kur nuk po  përgjigjesha.

“Ata ishin të gjithë të njëjtë, duke më thënë se ajo dëshironte të më shihte mua, duke më treguar se si ajo më pëlqente, si donte që unë të bija në kontakt. Asnjëherë nuk u ofrova. ”

Më vonë Madona e rregulloi që një letër të dorëzohet dorazi në agjencinë e supermodel në Londër.

Në shënimin e vitit 1991, e cila tani ka dalë në ankand dhe pritet të shitet për të paktën 16,000 paund, Madonna shkruante me shaka për vështirësitë që kishte në gjetjen e Amandës.

Ajo shkruan: “Amanda, Si jeni? Ku jeni? Pse nuk më telefononi. . . ? Të përpiqesh të të joshësh ty është sikur të përpiqesh të joshësh Papën! ”

Më pas ajo i lutet asaj ta marrë në një sfilatë në SHBA në mënyrë që të mund të takohen.

Më pas shton: «Duhet të më dërgoni fotografi, shumë prej tyre. Unë mendoj se ti je gruaja më e bukur në botë. Unë jam duke vdekur për të të  puthur përsëri. Fantazoj për ty gjatë gjithë kohës.

“Nuk mund ta shpjegoj tërheqjen time, megjithatë po më ndodh. Unë jam tërhequr nga  shumë pak gra në këtë mënyrë.

Do të doja të të hihja ty. . . te lutem shkruaj . . . ose telefono. . . ose faks. . . ”

Ajo liston adresën e saj, numrin personal të telefonit dhe faksin, përpara se të nenshkruhet: “Dashuri dhe puthje, M.”

Amanda nuk u përgjigj, por Madonna nuk ndalej.

Këtë herë ajo kontaktoi agjensinë e Londrës për të ftuar Amandan për të ardhur në kinema me mikun e tyre të përbashkët Steven Meisel, fotografin i cili i mori fotografitë për librin e Madonnës Sex.

Amanda, e cila tani po shkruan autobiografinë e saj, tha: “Isha ngazëllyer. Ne u takuam në hotelin e saj, suita e bukur e madhe ishte e mbushur me modele.

” Më kujtohet që unë isha veshur me një fustan të zi dhe ajo buzëqeshi kur më pa.

“Ajo kishte rregulluar makinat për në kinema dhe tha se duhej të shkoj me të dhe me shoferin e saj.

“Ishte koha jonë e parë vetëm së bashku në pjesën e prapme të makinës.

“Ajo ‘hapi’ zemrën e saj tek unë. Nuk ishte përmendur letra apo fakse por ajo foli për babain e saj, vëllain e saj, duke humbur nënën e saj. Ajo tha se sa më admiroi për modelimin tim. Ajo dukej e vetmuar dhe kishte nevojë për dikë për të folur, për të qenë e hapur”.

“Ne të gjithë u hodhëm në kinema. Ajo u ul pranë meje dhe në mes të filmit vuri dorën në këmbën time dhe pëshpëriti me butësi, ‘Mendoj se je tërheqëse, të shqetëson kjo?’

Unë u përgjigja:” Kjo nuk më shqetëson aspak “, për ta bërë të qartë se nuk po më trembte, por e lashë me aq. Më në fund mori mesazhin. Nuk kisha ndërmend të vazhdoja. ”

Kjo ishte hera e fundit që Amanda e pa Madonën, e cila tani është mami me Lourdes Leon, 21 vjeç, dhe djalin Roço Ritchie, 17 vjeç, si dhe adoptoi David Banda dhe Mercy James, të dy 12 dhe binjakët pesëvjeçarë Estere dhe Stella Mwale.

Ajo thotë: “Kam bërë modelim. Kam marrë Naomi Campbell nën krahët e mi kur ajo ishte 14 vjeç në Paris dhe e ndihmova në nisjen e karrierës së saj.

“Cindy Crawford dhe unë ishim shoqe. Unë gjithmonë do ta kujtoj emocionin e saj kur Richard Gere i propozoi.

“Kishte disa gjëra pa kuptim. Në një shfaqje në Paris m’u kërkua të pija një shishe vodka në pasarelë, por piva  aq shumë, sa u përplasa me një pasqyrë”.

Amanda, e cila aktualisht është single, ka qenë e lidhur me njerëz të famshëm, përfshirë edhe këngëtaren Seal, por është përballur edhe me anët më të ashpra të modelimit.

Ajo tha: “Kishte modele që hanin indet për të qëndruar të holla, sepse ato i mbushnin.

“Në Milano një fotograf më mbështeti pas murit dhe më puthi.

“Unë telefonova agjensinë time në lot dhe ata m’u përgjigjën: ‘Oh ai e bën këtë me të gjitha vajzat”, sikur kjo të ishte diçka normale

Ndërsa asaj i humbi dashuria për këtë lloj biznesin, nisi të refuzojë ofertat,gjë që e la atë pa para.

Kështu, në vitin 2004, ajo shiti letrën e shkruar me dorë të Madonnës tek një koleksionist për  4,000 paund në një marrëveshje private. Tani që koleksionisti është duke e shitur atë një ankand online, Amanda u tmerrua.

Ajo tha: “Unë kurrë nuk kam pasur për qëllim që ta bëj publike dashurinë e Madonës për mua.

E kam trajtuar këtë me dinjitet dhe nuk kam dashur ta vë në dukje për publikun, pavarësisht mënyrës se si ajo më trajtoi. ”