Usyk-Chrisora: Shkëmbime tensionuese para supermeçit, u desh t’i ndanin pasi grushtet ishin të paevitueshme

Periskopi.com Sporti

Usyk-Chrisora: Shkëmbime tensionuese para supermecit, u desh t’i ndanin pasi grushtet ishin të paevitueshme

Dereck Chrisora u maskua mara meçit të Halloëeenit kundër Oleksandr Usyk, të shtunën mbrëma, transmeton Periskopi.

Në gjoksin e boksierit britanik shkruante ‘luftë’, derisa të dy u matën para duelit, për të vazhduar më pas me shikimet sy më sy.

Chrisora u konfrontua me Usyk, nën vëzhgimin e vazhdueshëm të sigurimit dhe dyshja shkëmbeu fjalë, para se të ndaheshin dhe të eskalonte situata.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/