Ilir Aliu emërohet zv.ministër në Ministrinë e Financave dhe Transfereve

Periskopi.com Lajme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot, Ilir Aliun, Zëvendësministër në Ministrinë e Financave dhe Transfereve.

Kryeministri ka uruar Aliun për pozitën në këtë institucion dhe ka shprehur gatishmërinë për të bashkëpunuar në të ardhmen për çështje relevante, në shërbim të qytetarëve.