Depay në Wolfsburg?

Wolfsburg janë të interesuar në anësorin të Manchester United, Memphis Depay.

Periskopi.com Sporti

Ekipi gjerman dëshiron të nënshkruajnë dështimin e “djajëve të kuqë”, Depay.

Mesfushori holandez ishte transferuar vitin e kaluar por ka dështuar të përformojë dhe mund të jetë i hapur për një kalim në futbollin gjerman.

Wolfsburg thuhet se do të humbasin yllin kryesor Julian Draxler dhe dëshirojnë Depay si zëvendësim i tij.

Memphis Depay në këtë sezon ka vetëm pesë paraqitje për ekipin e Manchester United. /Periskopi.com

Milani e do talentin e Unitedit në janar

Milani është duke menduar të bëjë një ofertë në drejtim të Manchester United për anësorin Memphis Depay.

Periskopi.com Sporti

Sipas Tuttomercatoweb, pronarët e ri të klubit milanez janë të vendosur të mbështesin trajnerin Vicenzo Montella me fonde në afatin kalimtar të janarit.

Raportohet se holandezi i United bënë pjesë më listën e dëshirave të trajnerit italian.

Depay u bashkua me Manchester United në vitin 2014 nga PSV Eindhoven, mirëpo ka dështuar të tregojë paraqitje të mira në Old Trafford. /Periskopi.com