Ylli 20-vjeçar i Lyonit nënshkruan me Milanin, të mërkurën testet mjekësore

Periskopi.com Sporti

Pierre Kalulu ka zbarkuar në Itali dhe është gati të firmosë me Milan.

Mbrojtësi francez, kapiten i moshave të Lion, ka arritur sot në kryeqendrën lombarde bashkë me familjen e të mërkurën do të zhvillojë vizitat mjekësore të zakonshme.

Pas kësaj lojtari mund të firmosë kontratën mbi akordin me kuqezinjtë deri në 2025.

Një goditje me parametër zero me objektiv të ardhmen, duke qenë se flitët për një lojtarë 20 vjecar.

Milan mundi konkurencën e Bayern Mynih, që ishte interesuar për Kalulu, por që pastaj kthu kurs tek një tjetër mbrojtës i ri në skadencë kontrate: Kouassi i Paris Saint Germain.