Si bëhej plazh në Shqipërinë komuniste, fotot e rralla dhe çfarë vishnin shqiptarët

Periskopi.com Fun

Nëse mendoni se çdo gjë në kohën e komunizmit ka qenë bardhë e zi, sikurse kemi parë shumë filma në televizor, na vjen keq t’ju zhgënjejmë, por ka që ajo kohë ka pasur edhe ngjyra, e madje shumë.

Nëse e keni pyetur veten se si ia bënin shqiptarët në pikun e vapës gjatë komunizmit, më poshtë keni një koleksion fantastik të fotografit Ferdinando Scianna.

Fotot janë bërë në vitin 1984.

Kjo ishte forca ushtarake e Shqipërisë Komuniste gjatë regjimit të Enver Hoxhës

Periskopi.com Video