E jashtëzakonshme: Naser Brahimi shumë pranë Arsenalit

Periskopi.com Sporti

Yacine Naser Eddine Brahimi është shumë pranë transferimit te gjiganti anglez, Arsenal. 

Mesfushori francez, me prejardhje algjeriane, ka rënë në radarin e ‘Topçinjëve’ pas paraqitjeve të jashtëzakonshme me Porton, shkruan Periskopi.

Kontrata e 29 vjeçarit pritet të skadoj në fundin e këtij sezoni dhe synimi i Arsenalit është që ta transferoj me parametra zero.

Image result for Yacine Brahimi arsenal

Brahimi ka realizuar gjashtë gola në 19 paraqitje me ish kampionin e Portugalisë.

Everton dhe Inter janë skuadrat tjera që kanë paraqitur interesim për të, derisa ekipi i Unay Emery duket më favoriti për ta transferuar atë.

Mesfushori i Portos shihet si zëvëndësuesi i Aaron Ramsey, i cili me gjasë në verë do transferohet te Juventusi. /Periskopi