Vuçiq: Ramë dakord që të vazhdojmë dialogun

Vuçiq: Ramë dakord që të vazhdojmë dialogun

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka njoftuar se pas bisedimeve me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi dhe shefen për politikë të jashtme të Be-së, Federica Mogherini, kanë rënë dakord që të vazhdojnë dialogun dhe zbatimin e marrëveshjeve të arritura gjer më tani.

“Formimi i komunave serbe nënkuptohet, në këtë çështje nuk ka negociata të mëtejshme”, iu tha Vuçiq gazetarëve në Bruksel, transmeton Klan Kosova

 

Shpërndaje në: