10 ishujt më të mirë në botë (Foto)

10 ishujt më të mirë në botë (Foto)

Çdo vit, “Travel + Leisure” lëshon një renditje të hoteleve, qyteteve, linjave të anijeve të lundrimit, ishujve dhe kategorive të tjera të udhëtimit, duke regjistruar një numër të zgjedhur të “më të mirëve në botë”.

Në këtë vit, lista “22 e çmimeve vjetore” zbuloi se Palaëan në Filipine është ishulli më i shtrenjtë në botë për vitin 2017, raporton Bussines Insider, transmeton Periskopi.

Renditja është bazuar në rezultatet e një sondazhit të lexuesve, në të cilin pjesëmarrësit vlerësojnë eksperiencat e tyre të udhëtimit. Për këtë vit, në listë përfshihen tre ishuj në SHBA (Hilton Head, Karolina e Jugut, Maui & Kauai dhe Haëaii) dhe dy në Filipine (Palawan dhe Boracay).

Lexoni për të parë 10 ishujt më të mirë në botë, sipas udhëtarëve./Periskopi/

 

10. Bali – Indonezia.

 

9. Hvar dhe ishujt dalmatë – Kroacia.

 

8. Ischia – Italia.

 

7. Kauai – Hawaii.

 

6. Maui – Hawaii.

 

5. Santorini – Greqi.

 

4. Ishujt e Galapagos – Ekuador.

 

3. Ishujt e Borakay-t – Filipine.

 

2. Hilton Head – Karolina e Jugut.

 

1. Palawan – Filipine.

 

Shpërndaje në: