Naim Bazajt kur i duhet e përdor emrin e UÇK-së, ka çaste kur nuk guxoi (Video)

Naim Bazajn e njohin të gjithë në Drenas. Ka edhe nga ata që janë zhvendosur në Prishtinë por që e njohin.

Periskopi.com Lajme

Ai ishte pjesë e luftës së UÇK-së, e në vitin 2013 ishte kandidat i PDK-së në Drenas.

Ajo që ndodhi pak javë më parë i befasoi të gjithë, raporton Periskopi

Përçahet PDK-ja në Drenas, revoltohet Bazaj kandidati më serioz

Ai e kundërshtoi ashpër kreun e PDK-së, Kadri Veselin dhe të nesërmen doli si kandidatë i pavarur për kryetar të kësaj komune.

Një natë më parë e shau, kundërshtoi e nuk la fjalë pa thënë për të, të nesërmen shkoi krahë tij pa fije turpi.

Madje dha një arsyetim tepër qesharak pse u kthye aty.

Naim Bazaj ka një arsyetim pse u kthye në PDK, mos qeshni me të

Jo vetëm kaq, nxori edhe probleme ligjore.

Tentoi të decertifikohet si kandidat i pavarur, u bë, pastaj u tha se nuk lejohet dhe e fundit, sipas Ligjit, ai do të jetë në listën e kandidatëve në garë për Drenasin.

KQZ e rikthen Naim Bazajn në garë për kryetar të Drenasit

Pavarësisht se kë e përkrahë ai, emri i tij do të jetë në listë, dhe mund të dëmtojë partinë nga vjen.

Në një video të zgjedhjeve të fundit, kur ai synonte të ishte pjese e asamblesë se Drenasit, nuk kishte lënë fjalë të mira pa fol për PDK-në, e madje ishte thirrur edhe në luftën e UÇK-së, pjesë e së cilës ishte.

Por nuk bëri njësoj në natën kur Veseli e kishte kandiduar Ramiz Lladrovcic për kryetar. Aty kishte ngritur zërin si një ish-luftëtarë, e të nesërmen e kishte harrur krejt. / Periskopi

https://www.youtube.com/watch?v=uZvXQ2u5QUg