Manchester i shënon gol të bukur Arsenalit

Periskopi.com Sporti
Është zhbllokuar rezultati në Old Trafford në derbin e kësaj javë në Premier Ligën angleze në mes të Arsenalit dhe Manchester United

Është Manchester United që ka kaluar në epërsi në minutën e fundit të pjesës së parë.

Goli ishte një kundër sulm i Manchester ku McTominay shënon nga jashtë zonës për rezultat 1-0 dhe për ta zhbllokuar sfidën.

Vlen të theksojmë se Arsenali pati disa raste me të mira në pjesën e parë, por që nuk arriti ti konkretizoi në gol.