Retro: Kur tifozi i ‘Dajve të Kuq’ pretendoi se ishte lojtar, nuk e dalluan deri te fotoja me ekipin

Periskopi.com Sporti

Në vitin 2001, në takimin midis Bayern Munich dhe Manchester United në Ligën e Kampionëve (1/4 e finales), Karl Power, tifoz i ekipit anglez hyri në fushë me veshje dhe pretendoi të ishte një nga lojtarët e Manchester United, percjell Periskopi.

Poëer, i veshur me ekipin e jashtëm të United me Cantona dhe një numër shtatë në anën e pasme, hoqi rrobat e tij dhe shëtiti me guxim në fushë në Stadiumin Olimpik të Mynihut.

Gjëja më mbresëlënëse ishte se për një kohë askush se vuri re, madje bëri dhe foto me ekipin.

Ai madje e pati të ndaluar të hynte në ‘Old Trafford’ deri në vitin 2003.

Shihni videon. /Periskopi