Liverpooli fillon ndeshjet përgatitore me një fitore të thellë, debutojnë dy transferet e mëdha (Video)

Periskopi.com Sporti

Liverpooli ka filluar me ndeshjet parasezonale duke e mposhtur Chesterin me rezultat 7:0

Jurgen Klopp ka filluar ta bëjë gati skuadrën për edicionin e ardhshëm dhe sot deklasoi skuadrën e Chesterit, shkruan Periskopi.

Harry ëilson shënoi dy gola në pjesën e parë 37′ dhe 45′, ndërsa në pjesën e dytë ‘Të Kuqtë’ shënuan edhe pesë gola tjerë me anë të Milner 48′, Sturridge 54′, 88′, Kent 56′, Ings 79′.

Në këtë takim debutuan edhe dy prurjet e reja Fabinho dhe Naby Keita të cilët pritet të jenë dyshja krysore e mesfushës së Liverpoolit për sezonin e ardhshëm. /Periskopi/