Liverpooli klub si asnjë tjetër: Llogaria zyrtare e ‘Të Kuqve’ publikon video të Reinas dhe Alissonit në ekstazë

Periskopi.com Sporti

Nëse Liverpooli fiton Premier Leaguen këtë sezon, festimet e Alissonit kundër Manchester Unitedit pas golit të Mohamed Salahut, do të mbahen mend gjatë nga historia.

Portieri brazilian asistoi për egjiptianin në kohën shtesë për të shënuar për 2-0, para se të vraponte gati 100 metra në mënyrë që ta festonte shënimin me ish-yllin e Chelseat, Romës e Baselit, transmeton Periskopi.

Çuditërisht, diçka e njejtë kishte ndodhur në vitin 2009.

11 vite më parë, Liverpooli mposhti Man Unitedin 2-0, me David N’Gog që shënoi golin e dytë në kohën shtesë.

Tingëllon e ngjashme?

Personi i parë që festoi me N’Gog? Portieri, Pepe Reina.

Dhe tani, llogaria zyrtare e Liverpoolit në Tëitter ka krijuar një video brilante të dy golave dhe dy festimeve. /Periskopi.com/