Drita në kërkim të fitores për pozitën e parë, publikohen formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Java e 24-të në IPKO Superligën e Kosovës vazhdon me dy ndeshje interesante, transmeton Insporti.

Drita do tentoj ta rimarr kreun e tabelës pas fitores së djeshme të Prishtinës. Ekipi i drejtuar nga Ardian Nuhiu është mysafir i Trepçës 89.

Ndërkohë, rivalët e qytetit, Gjilani luan në udhëtim ndaj Ferizajt.

Të dy ndeshjet nisin me fillim nga ora 17:00.

Me një fitore, skuadra e Dritës do të rimerrte kreun në renditjen tabelare  duke lënë prapa skuadrën e Ballkanit dhe Prishtinës.

Image may contain: text