Kosovari nënshkruan me klubin e njohur gjerman

Periskopi.com Sporti

Një tjetër talent shqiptar bëhet pjesë e një klubi të madh gjerman.

Është Fisnik Asllani, i cili ka nënshkruar kontratë profesionale me Hoffenheimin, deri në vitin 2024.

Sulmuesi 18-vjeçar nga Kosova ishte pjesë e Union Berlin U-19, derisa në Bundesligën U-19 kishte shënuar 15 gola, duke regjistruar edhe 7 asiste në 16 ndeshje

Asllani ka veshur më parë edhe fanellën e grupmoshave të reja të Gjermanisë dhe Kosovës.