Gjuan me armë në aheng familjarë, e lëndon veten

Periskopi.com Lajme

Një person ka lënduar veten pasi që ka shtënë me armë në një aheng familjarë. Rasti ka ndodhur në qytetin e Prizrenit.

“Raportohet se i dyshuari mashkull k-shqiptar gjatë një ahengu familjar ka shtënë me armë zjarri dhe gjatë manipulimit me armë i njëjti ka lënduar veten me armë.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit, ndërsa njësiti policor ka konfiskuar armën me një karikator dhe tri gëzhoja”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.