Edicioni 2019/20 në Bundesligë fillon sonte, Bayerni e pret në ‘Allianz Arena’ Herthan

Periskopi.com Sporti

Sezoni 2019/20 në Bundesligë zyrtarisht fillon sonte, derisa Bayerni është nikoqir i Hertha Berlinit në “Allianz Arena”.

Bayerni e ka fituar ligën në shtatë sezonet e fundit dhe fundet këtë fushatë përsëri si favorit, pasi mundi Borussia Dortmundin në garë sezonin e kaluar.

Ndërkohë, Hertha, përfundoi në mesin e tabelës dhe do të luftojë për mbijetesë edhe këtë sezon.

Ndeshja fillon nga ora 20:30. /Periskopi.com/