IPK jep detaje pas arrestimit të udhëheqësit të Krimeve Ekonomike në Prishtinë

Periskopi.com Lajme

Inspektorati i Policisë ka realizuar një operacion arrestimi që ka përfunduar me dy të dyshuar nën pranga.

Njëri nga ata është zyrtar policor që po dyshohet se ka kryer veprën penale “marrje ryshfeti dhe keqpërdorim i autoritetit zyrtar”, ndërsa tjetri qytetar.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Arber Beka nga Inspektorti Policor.

“Sot në orët e mbrëmjes në Prishtinë janë arrestuar dy persona, njëri prej të cilit është zyrtar policor, ndërsa tjetri qytetar. Operacioni është duke u zhvilluar akoma”.

Në pranga ka përfunduar Lavdim Osmani, udhëheqës i Krimeve Ekonomike në Prishtinë.