Miller nuk e pret ndeshjen, e godet Joshuan në konferencën për shtyp (VIDEO)

Periskopi.com Sporti

Anthony Joshua për herë të parë do të ndeshet jashtë Amerikës, më 1 qershor në New York. 

Përballë do ta ketë një kundërshtar jo të lehtë si Jarrell Miller.

Por në konferencën e sotme për media, gjatë sesionit të fotografive, dyshja pati një përplasje.

Pasi boksieri britanik tentoi ta përshëndeste Miller, ky i fundit e shtyu fortë, por Joshua reagoi me mjaft diplomaci, përcjell Periskopi.

Më pas, kampioni i peshave të rënda e ka thumbuar kundërshtarin e tij duke thënë se Miller godet si një ‘zanë’.

”Ai është shumë i butë për garat e peshave të rënda, godet si një zanë. Unë do t’i tregoj atij në ndeshje, do ta hedh jashtë. Unë do të jem serioz dhe vdekjeprurës, Jarrell nuk mund të më mund, as në ditën e tij më të mirë”, tha Joshua. /Periskopi/

Joshua kapet keq me bokserin amerikan të peshave të rënda Miller

Periskopi.com Sporti

Anthony Joshua u konfrontua me bokserin e peshave të rënda amerikanin Jarrell Miller në një konferencë shtypi.

Në konferencë u bë e ditur se meqi ndërmjet Joshuas dhe rusit Povetkin do të zhvillohet në shtator, raportoi “The Sun”, transmeton Periskopi.

Në praninë e mediave ishte edhe Miller të cilit iu dha shanca për të replikuar me Joshuan.

Joshua iu drejtua amerikanit të peshave të rënda me këto fjalë: “Mbylleni gojën dhe largohuni nga skena”.

“Mbylleni gojën, bushtër e vogël! Eja këtu më vonë – ju nuk keni fare respekt”.

Më parë është folur se “Big Baby” pseudonimi i Miller mund të ndeshet me Joshuan.

Dhe në mënyrë të qartë shihej se ai dëshiron të ndeshet me të sa më shpejtë që është e mundur.

30-vjeçari është i pamposhtur sikur Joshua, me 21 fitore, ndërsa 18 prej tyre i ka fituar me nokaut.

Ai gjithashtu ka një barazim kundrejt Joey Dawejko./Periskopi/