Zgjedhet kryesuesi i ri i KPK’së, i njohur nga afera Pronto

Periskopi.com Lajme

Bahri Hyseni është kryesuesi i ri i Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Ai ka marrë 10 vota, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, raporton Koha Ditore.

Në një fjalim para KPK-së, Bahri Hyseni ka folur për prioritetet e tij nëse merr besimin e anëtarëve të KPK-së.

Hyseni ishte kandidati i vetëm në garë. Ai po e pason Blerim Isufaj të cilit i përfundon mandati sot.

Hyseni në opinion është bërë i njohur nga afera ‘Pronto’.