Mesfushori i Sevillas detyrohet të luajë si portier dhe bën një pritje të jashtëzakonshme

Periskopi.com Sporti

Sevilla kundër Eibarit të hënën mbrëma ishte një ndeshje thjesht e jashtëzakonshme.

Jo gjithmonë gjërat do të shkojnë sipas planit, dhe aktivizimi i një mesfushori, mbrojtësi ose sulmuesi si portier është shembulli që e nënvizon këtë, transmeton Periskopi.

Pikërisht kjo ndodhi të hënën në La Liga.

p1eck5gs6m1ljp1qjibl17um1rv4d.jpg

Fillimisht, Lucas Ocampos realizoi golin për ta vënë Sevillan në epërsi në minutën e 56-të, por kjo nuk është e tëra.

Ocampos pastaj përfundoi ndeshjen si portier, pasi numri 1 i analuzianëve, Tomas Vaclik u detyrua të largohej me një lëndim kur ishin kryer të gjitha zëvendësimet.

Në kohën shtesë, Ocampos u desh të mbronte teksa Eibari po mundohej të gjente golin e barazimit, me takimin që përfundoi pas minutës së 100-të për shkak të vonesës së gjatë nga lëndimi.

Dhe krejt në fund, Ocampos bëri një pritje kruciale për t’i shpëtuar gol të sigurtë skuadrës së tij.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

Gruaja e ish-futbollistit të Milanit po i lë gojëhapur të gjithë me format e saj

Periskopi.com Sporti

Ish-futbollisti i Milanit, Lucas Ocampos prej më shumë se dy vitesh është i martuar me Majooh Barbeito, me të cilën ka edhe dy fëmijë.

Me një fizik të jashtëzakonshëm dhe një trup superseksi, Majo është vërtetë speciale dhe Ocampos është me fat që e ka në krahët e tij.

Majooh nuk ngurron të tregojë rezultatet e aktivitetit të saj, madje shpeshherë i kalon edhe limitet duke postuar foto vërtet “hot”.