Nuk do ta besoni kush është votuar si lojtari më i mirë i të gjitha kohëve në Premier League

Periskopi.com Sporti

Kush është lojtari më i mirë në histori të Premier Leagues?

Cristiano Ronaldo? Thierry Henry? Ryan Giggs?

Asnjëri nga ta, transmeton Periskopi.

Kjo pasi legjenda e Southamptonit, Matt Le Tissier është zgjedhur si më i miri. Epo, gjithnjë sipas fansave të “Eurosport”, të cilët kanë votuar për më të mirin e të gjitha kohëve.

PORTRAIT OF MATTHEW LE TISSIER

32 lojtarë të Premier Leagues u votuan me eleminim, derisa u shpall fituesi përfundimtar.

Në këtë listë u përfshin 32 lojtarë:

Dhe pas më shumë se 20,000 votave, Le Tissier mposhti Cristiano Ronaldon në rundin e parë, Rio Ferdinandin në rundin e dytë, Steven Gerrardin në çerekfinale, Alan Shearerin në gjysmëfinale dhe Thierry Henryn në finale.

p1e8jiulii1kde1dt41almq1toaeb.jpg

Kështu që, Henry u desh të pajtohej me vendin e dytë, derisa Shearer dhe Ryan Giggs të dy u mposhtën në gjysmëfinale, andaj ndajnë vendin e tretë.

Tissier ishte një talent i jashtëzakonshëm, duke shënuar 100 gola në 170 paraqitje, derisa regjistroi edhe 64 asistime, duke bërë tetë paraqitje me Kombëtaren e Anglisë. /Periskopi.com/