Messi fansi më i zjarrtë i Muhammad Ali, mban fotografitë e tij në mur

Periskopi.com Sporti

Historia e Lionel Messit, kapërcimi i gjithë atyre pengesave që të bëhet lojtari më i mirë në historinë e futbollit, është jashtëzakonisht mbresëlënëse.

Kështu në botë ka miliona njerëz që e konsiderojnë argjentinasin si idhull të tyre, transmeton Periskopi.

Por edhe Messi ka heronj dhe ai e ka bërë madje shumë të qartë se kush është njëri prej tyre.

Kohën kur Messi po punon nga shtëpia, prej pamjeve të fundit mësojmë se në mur ka një seri fotografish të Muhamed Ali.

p1e6hfludeeb9slsukpp64l0b9.jpg

p1e6hfspq7qcs7sdttiqk51ffbd.jpg

Vlenë të theksohet se kur Messi nënshkroi me Bacelonën pati të veshur një bluzë me imazhin e Alisë.

p1e6hfphdp1439qp8gf017rq1bpkb.jpg

Të dy konsiderohen si më të mëdhenjtë në disiplinat e tyre përkatëse. /Periskopi.com/

Kur legjenda e boksit Muhammad Ali shmangi 21 goditje për 10 sekonda

Periskopi.com Video